Açık Öğretim Ortaokulu

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNİN VE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA MERKEZİ YERLEŞTİRME İÇİN BAŞVURU YAPACAK AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNİN VE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA MERKEZİ YERLEŞTİRME İÇİN BAŞVURU YAPACAK AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

 

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecektir.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, kayıt kabul şartlarını taşımaları hâlinde sınavla

öğrenci alan okullar için tercihlerini diğer öğrencilerle birlikte, örgün eğitim ortaokullarına başvurarak  e-Okul sisteminde açılan tercih sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Başvuru yapılan örgün öğretim ortaokulu giriş sisteminde yer alan "öğrenci okul no" yerine, açık öğretim ortaokulu öğrencileri sistem üzerindeki 10 haneli öğrenci  numaraları ile giriş yapılacaktır. Öğrencilerin, öğrenci numaralarını ile beraber örgün ortaokullara başvuru yapmaları gerekmektedir.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, kayıt kabul şartlarını taşımaları hâlinde sınavla

öğrenci alan okullar için tercihlerini diğer öğrencilerle birlikte e-Okul sisteminde açılan tercih sistemi üzerinden yapabilecek olup, herhangi bir sebeple e-Okul sistemi üzerinden tercih yapmayan ve/veya yapamayan öğrenciler ise bu kılavuz ekinde yer alan "Açık Öğretim Ortaokulu ve Yurt Dışından Başvuran Öğrenciler İçin Tercih Ön Çalışma Formu Ek?2"yi doldurarak yapacaktır. Öğrencilerin doldurdukları formu Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Emniyet Mahallesi Milas Sokak No: 8 (06560) TeknikokullarYenimahalle/ANKARA adresine 20 Temmuz 2022 tarihi mesai bitimine kadar APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca ilgili öğrencilerin, yerleştirmeye esas başvuruları için tercihlerini, ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takviminde belirtilen tercih süresi içinde göndermeleri gerekmektedir. Tercihlerden ve olabilecek diğer gecikmelerden öğrenci velisi sorumlu olacaktır. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinden sınavla öğrenci alan okullar için e-Okul sisteminde açılan tercih sistemi üzerinden tercih başvurusu yapan öğrencilerin ayrıca bu kılavuz ekinde yer alan "Açık Öğretim Ortaokulu ve Yurt Dışından Başvuran Öğrenciler İçin Tercih Ön Çalışma Formu Ek? 2"yi doldurmak suretiyle APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile yapacakları başvurular dikkate alınmayacaktır.

LGS TERCİH  BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

06-07-2022

 

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No.21 06500Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - MEBİM 444 06 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.